Wydarzenia

iswinoujscie.pl • Wtorek [02.06.2020, 17:37:57]

112 łóżek i tylko 48 chorych

112 łóżek i tylko 48 chorych

fot. Sławomir Ryfczyński

Z powodu koronawirusa w szpitalu miejskim w Świnoujściu hospitalizowano mniej pacjentów. O tym, że mieszkańcy naszego miasta cudownie nie ozdrowieli świadczy jednak liczba osób zgłaszających się do poradni specjalistycznych.

W związku z sytuacją epidemiczną w kraju i zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem od 16 marca nasz szpital pracował w systemie ostrym. Co to oznacza?

- Wykonywanie zabiegów operacyjnych odbywało się tylko w trybie pilnym ratującym życie – wyjaśnia dr Elżbieta Kasprzak, prezes zarządu szpitala.

Prezes dodaje, że wprowadzono udzielanie teleporad i wideoporad. Więc chociaż liczba pacjentów zgłaszających się do szpitala się zmniejszyła, żaden pacjent nie został pozostawiony bez pomocy.

- Pacjenci, którzy nie chcieli skorzystać z teleporady, są rejestrowani w najbliższym możliwym terminie – informuje dr Elżbieta Kasprzak.

Świnoujski szpital ma 112 łóżek. 21 maja tylko na 48 leżeli pacjenci.

- Dodatkowo w ciągu ostatniej doby udzielono świadczeń medycznych 17 pacjentom w izbie przyjęć i 8 pacjentom w nocnej i świątecznej opiece medycznej – dodaje prezes.

Czy to oznacza, że mieszkańcy naszego miasta w dobie epidemii cudownie nie ozdrowieli?

– Dostrzega się duże potrzeby zdrowotne w zakresie ambulatoryjnych świadczeń specjalistycznych - przyznaje prezes - i dla przykładu do (21 maja- przyp. red.) do poradni specjalistycznych zarejestrowanych było ponad 140 pacjentów.
iswinoujscie.pl
« powrót